caribous انتقال هندوانه بارهندوانه مشکوک

caribous: انتقال هندوانه بارهندوانه مشکوک بهادرآباد پلیس جاساز مواد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سناریوی سرقت‌های مسلحانه در زندان کلید خورد

دو زندانی سابقه‌دار نقشه دزدی محموله‌های باری را در زندان کلید زدند. آنها بعد از آزادی باندی را تشکیل داده و با حمله مسلحانه به پیک‌های موتوری، اموال و کالاهایی

سناریوی سرقت‌های مسلحانه در زندان کلید خورد

سناریوی دزدی های مسلحانه در زندان کلید خورد

عبارات مهم : زندان

دو زندانی سابقه دار نقشه دزدی محموله های باری را در زندان کلید زدند. آنها بعد از آزادی باندی را تشکیل داده و با حمله مسلحانه به پیک های موتوری، اموال و کالاهایی را که آنها حمل می کردند، می دزدیدند.

به گزارش جام جم، اوایل زمستان سال گذشته مردی با حضور در اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران از دو مرد به اتهام ترساندن به قتل و دزدی محموله پوشاکش شکایت کرد.

شاکی به افسر تحقیق گفت: من پیک موتوری هستم و محموله های باری را در سطح پایتخت کشور عزیزمان ایران جا به جا می کنم. عصردیروز یک بسته پوشاک را که ارزش 50 میلیون تومانی داشت از مغازه داری در بازار تحویل گرفتم تا به فرد دیگری در یکی از محله های مرکزی شهر تحویل دهم. در میانه راه دو مرد که راکبان موتورسیکلت بودند راه را بر من سد کردند. آنها به زور مرا متوقف و بعد از پیاده کردنم محموله پوشاک را دزدیدند. دو مرد دیگر هم آنها را هنگام این دزدی اسکورت می کردند. سارقان کلت به دست داشتند و با آن مرا به فوت ترساندن کردند. زمانی که در برابرشان مقاومت کردم، به چشمانم اسپری اشک آور زدند و بعد از دزدی فرار کردند و نتوانستم آنها را تعقیب کنم.

سناریوی سرقت‌های مسلحانه در زندان کلید خورد

با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات ماموران جهت شناسایی و دستگیری سارقان فراری در حالی ادامه داشت که افراد دیگری که پیک موتوری یا مالکان اموال سرقتی بودند با حضور در پلیس آگاهی شکایت های جدیدی را مطرح کردند.

تحقیقات از این افراد نشان می داد آنها نیز در دام سارقان تحت تعقیب گرفتار شده است اند. همچنین معلوم شد سارقان مسلح محموله های کفش، پوشاک، پلی استیشن و قطعات رایانه ای و ……. را به دزدی برده اند و ارزش اموال سرقتی از 50 تا صد میلیون تومان است.

دو زندانی سابقه‌دار نقشه دزدی محموله‌های باری را در زندان کلید زدند. آنها بعد از آزادی باندی را تشکیل داده و با حمله مسلحانه به پیک‌های موتوری، اموال و کالاهایی

در ادامه مدیران چند فروشگاه اینترنتی هم با حضور در پلیس آگاهی از سارقانی شکایت کردند.

تحقیقات از این افراد نشان می داد آنها اقلام و کالاهای فروخته شده است را از طریق پیک موتوری جهت مشتریان خود ارسال می کرده اند. چند نفر به آنها سفارش کالا داده اند ولی زمانی که پیک موتوری ارزش کالاها را جهت آنها برده اند، مورد حمله افراد مسلح قرار گرفته اند و اموالی که جهت فروش برده بودند به دزدی رفته هست. بعد از آن هم خبری از خریداران نشده و گمان می کنند سارقان همان سفارش دهندگان کالاها بودند. با زیاد کردن این شکایت ها روند پیگیری به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. تحقیقات پلیسی جهت دستگیری سارقان مسلح ادامه داشت تا این که با گذشت پنج ماه از این دزدی های سریالی ماموران به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد، افرادی بعضی اموال و کالاهای سرقتی را که مربوط به شرکت ها و برندهای خاص بوده وارد بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران کرده اند و در حال فروش آن هستند. چهارمرد جوان در ارتباط با فروش این محموله های سرقتی نقش داشتند.

جست وجوها جهت دستگیری آنها شروع شد تا این که روزهای نهایی هفته گذشته ماموران رد یکی از این افراد را به دست آوردند و با هماهنگی قضایی، وی حوالی محله یافت آباد دستگیر شد .

سناریوی سرقت‌های مسلحانه در زندان کلید خورد

متهم جوان در بازجویی پلیسی اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرد ولی زمانی که در مواجهه حضوری با موتورسواران قرار گرفت، شناسایی شد.

با فاش شدن راز دزدی های متهم جوان، او بناچار سکوت خود را شکست و به این دزدهای سریالی با همدستی سه نفر از دوستانش اعتراف کرد.

دو زندانی سابقه‌دار نقشه دزدی محموله‌های باری را در زندان کلید زدند. آنها بعد از آزادی باندی را تشکیل داده و با حمله مسلحانه به پیک‌های موتوری، اموال و کالاهایی

سرکرده باند در اعترافاتش گفت: من مدتی به اتهام دزدی در زندان بودم که آنجا با مردی دوست شدم که به خاطر دزدی و کلاهبرداری به زندان افتاده بود. همان جا با هم تصمیم گرفتیم باندی را جهت دزدی تشکیل دهیم و جهت خودمان کار کنیم تا پول بیشتری نصیبمان شود که او نیز قبول کرد. بنابراین نقشه این دزدی ها در زندان کلید خورد. چند ماه پیش از اجرای نقشه دزدی هایمان از زندان آزاد شدیم .

وی افزود: جهت این که پول بیشتری از دزدی ها نصیبمان شود،تصمیم گرفتیم از افراد بدون سابقه کیفری استفاده کنیم. بنابراین با دو پسر در پارکی آشنا شدیم. آن دو بدون کار بودند که فریبشان داده و با خودمان همراهشان کردیم. با تشکیل این باند دو نفر دزدی را انجام می دادند و دو نفر دیگر آنها را اسکورت می کردند که در هر دزدی جای خود را عوض می کردیم. ابتدا در برابر مراکز خرید و پاساژها تردد کرده و پیک های موتوری را که با خودشان محموله می بردند شناسایی و بعد از تعقیب این افراد، با سلاح و اسپری اشک آور آنها را ترساندن کرده و بعد از کتک زدن، محموله هایشان را دزدی می کردیم.

سناریوی سرقت‌های مسلحانه در زندان کلید خورد

متهم گفت: علاوه برآن سفارش اینترنتی کالاها را به شرکت ها می دادیم، زمانی که کالا را برایمان ارسال می کردند، پیک های موتوری را به محله های خلوت می کشاندیم و به جای پرداخت پول محموله ها را که ارزش میلیونی داشت، دزدی می کردیم.

بعد از دزدی ها اموال و کالاها را به قیمت های پایین تر می فروختیم. ولی بعضی از اموال برند خاص داشتند و باید مشتری مناسب پیدا می کردیم که سر فروش آنها دستگیر شدم.

با اعتراف این متهم، سه همدست وی نیز در عملیات جداگانه پلیسی شناسایی و دستگیر شدند و به همدستی با سرکرده باند اعتراف کردند.

واژه های کلیدی: زندان | زندانی | شکایت کردن | پیک موتوری | دستگیری سارقان مسلح | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs